Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vlaky zdarma - snaha márna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dvojkolajka

Zo Zvolena ide vlak
Na ňom náklad ako šľak
Plný ziskov
Cez Moravu na západ

Kupujeme ich brak
Ako by ich predával vlastný brat
Platíme im aj dane
Na fajnový vlak

Oni nás milujú
Naše výrobky nekupujú
Na našich vlakoch však jazdia
Iba keď sú zdarma.
 
Hodnoť

Vlaky by išli tak či tak,

podľa grafikonu , plné, alebo prázdne.
A dobrá vec budú aj obedy zadarmo a nie len pre žiakov ale aj pre ľudí v hmotnej núdzi. Sýty hladnému neverí. Je to staré slovenské príslovie. Reťaz je taká pevná , ako jej najslabšie ohnivko. Je to pekná a ušľachtilá myšlienka, a ten kto to nepotrebuje sa tejto výhody môže slobodne zrieknúť v prospech menej úspešných. Na Slovensku sú žiaľ aj hladné deti .Aj sociálne slabí a odkázaní. Je povinnosť dobrého štátu sa o nich postarať. Bez ohľadu na to, kto je práve pri moci. Poukážka na chlieb je daná pre všetkých rovnako od boha, len vy ju svojou filozofiou peňazí ľuďom odopierate. Dokonca je zakotvená aj v Ústave Slovenskej Republiky. Článok 39.
 

re: vlaky by sli tak ci tak

Ad vlaky "zadarmo":
Narast cestujucich po zavedeni vlakov"zadarmo"si vyziadal nasadenie kolajovych vozidiel,ktoré boli inak v rezerve(viď.poruchy hnacích vozidiel(AKA lokomotivy)starších ako väčšina diskutujúcich)&náklady na prenajom za ZAPOŽIČANIE vozňov i lokomotív z ČR.

Dosledky:
Nasadenie lokomotiv z rezerv vedie k neschopnosti poskytnúť promptne záložnú lokomotívu, pretože nie je/resp.je ďaleko

Nedostatok zle platených rušňovodičov(ktorí odišli za lepšími platmi ku konkurencii)vedie opäť k problémom pri riešení záskokov pri poruchách.Lokomotíva by aj bola,ale nie je rušňovodič,resp. má hotovosť doma a kým príde do depa...

Kultúra cestovania pre PLATIACICH cestujúcich v bežných(non IC)spojoch (jedno či Os, lebo R/Ex)šla prudko dole.

ZSSK nezarába,funguje z podstaty.Nevytvára zdroje pre investovanie.Žiadne nové súpravy k tým,ktoré sa nakúpili z EU fondov nebude za čo nakúpiť.

Vlaky zadarmo = ďalší pokus ako odnaučiť koňa žrať.História účí(tých ktorí sa chcú poučiť),že takéto pokusy pravidelne končia tým,že kôň skape.

NEEXISTUJE nič také ako"zadarmo".
To"zadarmo"PLATI štát, resp.ak sú platby štátu pre ZSSK za prepravné služby poskytované vo verejnom záujme nedostatočné,tak ŠTÁTNA ZSSK z podstaty - vytvára účtovnu stratu,alebo vnútorný dlh,ktorý opäť bude musieť kompenzovať jej akcionár = ŠTÁT.

Štát NEMÁ ine prostriedky,ako tie, ktoré VEZME ľuďom/firmám.
Takže tie vlaky zadarmo financuje šička zo Stropkova/Svidníka,kde žiaden vlak nevideli a ani neuvidia, pretože nemajú ŽIADNU trať,financuje ho v platbách DPH dôchodca,ktorý musí zo svojho domu k autobusovej zastávke na frekventovanej ceste,pretože osobnú dopravu na trati,ktorá ide cez obec utlmili ...

Ad obedy zadarmo:
NEEXISTUJE nič také ako obed"zadarmo".
Mám 6 detí,5 školopovinných.
Na obedoch"zadarmo"by som ušetril cca 100-120 € mesačne.
Iba na zníženej odpočítateľnej položke a zvýšených odvodoch (polmilionárska daň) zaplatím štátu niekoľkonásobok spomínanej sumy.

Môj plat nedosahuje minimálny plat v Rakúsku,z ktorého by som u susedov neplatil takmer žiadne dane.
Na Slovensku je rozdiel medzi cenou práce(koľko"stojím"zamestnávateľa)a tým čo mi príde na účet 4miestna suma.To aj s odpočítateľnou položkou na dieťa cc20€ ...

Nechcem od štátu ani cent na obedy zadarmo.Uvarím im sám.
Nech mi ale NEBERIE peniaze=zvýši daňový bonus na dieťa napríklad aspoň o tých 20€(naša vláda sa rozčuľovala,že Rakúsko znížilo príspevok na dieťa pre ľudí pracujúcich v AT&poberajúce príspevok na dieťa (väčšinou sa jedná o opatrovateľky seniorov) na 120€/mesačne). Na Slovensku je príspevok opäť okolo 20€... Opäť prečo by to nebohlo byť tých ZNÍŽENÝCH 120€ ?
V porovnaní s AT máme ešte HORŠIU demografickú situáciu... (priemerná natalita na SK je 1,4voči1,46 v AT & nižšia aj ako v HU i CR)

To su DOSLEDKY tej PRORODINNEJ politiky o ktorej hovoril v novoročnom prejave Predseda vlady(AKA špradlo).

Štát nie je povinny POSTARAŤ sa o KAŽDÉHO, ale iba o toho kto to NEDOKÁŽE vlastnými silami.
Obedy zadarmo budú aj pre deti multimilionárov a pri cene 1,2€ za obed to budú nekvalitné flákoty, ktoré pôjdu do pomyji...

Štát sa nemá k svojim občanom správať ako výpalník.
Suma daní a odvodov (vrátane DPH a spotrebných dani predstavuje v našom rodinnom rozpočte vyše 70%).Pre rodinu so 6 deťmi.


P.S.
prosím viete mi uviesť presnejší odkaz na tu poukazku na chlieb v 39 clanku ustavy? Ja tam čítam o pomoci na zabezpečenie zakladnych životných podmienok pre každého v hmotnej NUDZI, nie KAŽDÉHO. A nezdá sa mi, že by cestovanie vlakom bola základná životná potreba.
 

Peniaze sú filozofická kategória

Čl.39

(1) Občania majú právo na primerané hmotné zabezpečenie v starobe a pri nespôsobilosti na prácu, ako aj pri strate živiteľa.

(2) Každý, kto je v hmotnej núdzi, má právo na takú pomoc, ktorá je nevyhnutná na zabezpečenie základných životných podmienok.

(3) Podrobnosti o právach podľa odsekov 1 a 2 ustanoví zákon.
Právne vzťahy pri poskytovaní pomoci v hmotnej núdzi upravuje zákon č. 417/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zákon nadobudol účinnosť 1. januára 2014.

Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu zabezpečiť alebo zvýšiť príjem


Základné životné podmienky na účely tohto zákona sú jedno teplé jedlo denne, nevyhnutné ošatenie a prístrešie .

Pomoc v hmotnej núdzi a osobitný príspevok poskytujú úrady práce, sociálnych vecí a rodiny a sú financované zo štátneho rozpočtu.

Peniaze nie sú skutočné. Sú len poukážka na niečo. Skutočná je len hodnota reálnej veci alebo služby ktorú za ne dostaneme.

Rozprávka soľ nad zlato
je aktuálna aj dnes a bude ešte aktuälnejšia. Pri dnešnom trende devastácie krajiny a neúcty k prírode, nastane situácia, keď nám peniaze nebudú na nič. Z peňazí ani zlata sa nenajeme. Zabudli sme , že hodnotnejší ako peniaze je CHLIEB. Na betóne pšenica neporastie.

Sociálny štát
- úloha štátu je vytvoriť pre všetkyh svojich občanov také podmienky, aby sa nikto za žiadnych okolností nemohol ocitnúť v hmotnej núdzi.
 

re: poukazka na chlieb

Poukazka na chlieb nebola ľuďom daná od Boha.
To bolo iba v RAJI.
Z raja boli ľudia VYHNANÍ.
Vrátane Božieho "komentára"
"V pote tváre budeš jesť (dorábať) svoj chlieb", (Starý zákon, Genesis, 1kniha Mojžišova 2.19)

(prosím pred tým, než sa budete odvolávať na Boha, naštudujte si základnú literatúru, Slovo Božie ;-)

Ak hovoríte o POMOCI v hmotnej nudzi, prečo potom do nej rátate vlaky zadarmo (aj pre dôchodcu z Luxemburska, alebo študenta, ktorý chodí do školy autom z rodičovskej firmy a vlakom cestuje na open-air festivaly, aby si mohol vypiť bez rizika straty vodičského oprávnenia), alebo obedy zadarmo pre všetkých, aj pre deti, ktoré vyberá mamička v Range-Roveri, alebo tatko v Bentley..

Pomoc má byť adresná a účinná (nie že invalid čaká na protézu mesiace, že vybavenie žiadosti o socialáne / zdravotné dávky trvá mesiace a príslušné inštitúcie využívajú maximalné predĺžené lehoty a POTREBNÍ sa musia ZADĹŽOVAŤ u nebankoviek a končia exekúciami...)

Vlaky zadarmo sú (v situácii, keď štát stále hospodári z DEFICITOM= minie viac ako vyberie a ministerstvo dopravy nemá prostriedky na dobudovanie základnej nosnej siete medyi dvoma najväčšími mestami v krajine) zlé opatrenie
Obedy zadarmo sú (v situácii keď odvody platia zamestnanci od prvého zarobeného Eura (resp od príjmu 570 €/mesačne)) zlé opatrenie.

Hovoríte o peniazoch a zlate. Ale tu sa rozhadzujú peniaze ktoré štát NEMÁ, pretože si aj v časoch "keď sa mu darí" (Citat z novoročného príhovoru "Priemera" vlady ) na toto rozhadzovanie odrobiniek POŽIČIAVA.

Na Slovensku máme tisice odvrátiteľných úmrti vo verejnom zdravotníctve, niekoľkonásobne viac ako so susedou ČR. V takých časoch je neadresne vyhadzovať peniaze do neba volajuci hriech.


P.S.
s citaciou Ustavy ani Biblie Vám to akosi nevychádza, ohľadom vlakov zadarmo a obedov zadarmo, TEDA ohľadom čísel k VECI nič nebude?
 

 

Ty podporujes vladu ktora odtrha chlieb priamo od ust deti diskutujuceho "jgp" a nakupuje zan uplne nepotrebne veci typu vlaky zadarmo pre deti milionarov.
 

pred

zavedením vlakov zadarmo pre dochodcov a studentov boli zeleznice v lepsom stave? Kolko stoja vlaky zadarmo? Spocital uz niekto náklady ? Nemyslím len pocet neplatiacich krat cena. To nebude realna uspora. Myslim si, že problem nie su vlaky zadarmo alebo obedy zadarmo, ale velmi nizke dochodky po odpracovani 40 rokov - u mnohych 260 €. A tiez nedostatok pracovnzch prilezitosti. Tiez su problem prispevky na deti a pritom chceme, aby mladi mali viac deti. Mnohi robia v zahranici a platia dane pre tam zijucich dochodcov.
 

 

A kde by podla teba mali platit dane ti ktori ziju v zahranici? Ked zijem v USA a vykradnu mi byt, kto to bude riesit? Americka alebo slovenska policia? Ked zijem v Korei a zlomim si nohu, kto mi pride pomoct? Korejska alebo slovenska zachranka? Ked zijem v Rakusku, mam dieta a to pojde do skoly v tom istom meste kde byvame, kto financuje tu skolu? Danovi poplatnici v Rakusku alebo na Slovensku? Ked zijem vo Finsku a jazdim MHD, kto ju plati (z listkov sa cela nezaplati)? Danovi poplatnici vo Finsku alebo na Slovensku?

Je predsa uplne normalne ze dane sa platia tam kde prijem vznikol - dan z prijmu tam kde clovek pracuje, dan z nehnutelnosti tam kde dana nehnutelnost stoji, DPH a spotrebne dane (alkohol, PHM...) tam kde sa udial predaj+nakup, a tak dalej.
 

 

Nevedel som ze "Syty hladnemu neveri" sa da aplikovat nie len na jedlo, pitie (a pripadne prenesene aj na ine zakladne ludske potreby ako napriklad strechu nad hlavou), ale aj na vyvazanie sa vlakom hocikde zadarmo. Vozenie sa vlakom predsa nie je ani z daleka zakladna ludska potreba, ale len to ze clovek niekam chce ist lebo sa mu chce tak ide. Take nieco by si kazdy mal platit sam, za peniaze ktore zarobil.

Nechcel by si nahodou aj ine taketo veci "zadarmo" z dani? Napriklad mobil zadarmo, playstation zadarmo aj s novou hrou kazdy mesiac a este k tomu aj telku, v krcme zadarmo pivo lebo preco by si mal platit ked uz neplatis ani za ten vlak nie?, a potom este dovolenku v Karibiku zadarmo nech mas zadarmo uz vsetko. Vsetky tie veci co som vymenoval su uplne rovnakej kategorie ako tie vlaky - veci nepotrebne, veci ktore nie su zakladnou potrebou.
Tiez sa da na ne napasovat rovnaka hlupost co si napasoval na tie vlaky (ze "aj tak pojdu") - mobilov aj playstation aj hier aj televizorov su plne obchody, vyrobene uz su aj ak sa predaju aj ak nie, krcmar ma kupeny cely sud piva a v sklade dalsie a zaplatene ma od ostatnych tak preco by tebe nemohol nacapovat zadarmo, lietadlo do Karibiku pojde (tak isto ako tie vlaky) aj ked nebude plne tak preco by sa nemalo zaplnit tymi co idu zadarmo, hotel tiez uz stoji bez toho ci je obsadeny alebo nie. Toto je mysenie socialistov, ti ktori to uz skusali (podotykam ze vzdy, uplne vzdy - neuspesne) v (nekompletny zoznam) Rusku a celom byvalom Sovietskom Zvaze, Ceskoslovensku, Madarsku, Polsku, Severnej Korei, Kube, Venezuele, Vietname, Cine... (poslednym dvom sa zacalo darit az ked svoju krajinu pretransformovali na ciastocne kapitalisticku - zo socializmu si nechali len absenciu volieb, inak su to de facto kapitalisticke krajiny). Slubovat, brat velke dane, "prerozdelovat", ludom zostane cim dalej tym menej. Az sa to svojou neefektivitou dostane tam kde je dnes Severna Korea.

Ja som za system - co najnizsie dane (na zakladne veci ako cesty, policia, zdravotnictvo, skolstvo...), nechat ludom nech sa sami rozhodnu na co minu svoje vlastne peniaze. A budu mat aj na vlaky, aj na obedy, vecere aj ranajky, aj na dovolenky, aj na vsetko na co si vlastnou pracou zarobia ak im nikto z toho nebude brat neprimerane vela. Okrem toho si to co si kupia budu vazit - kupi si cestu vlakom ked niekam chce ist, nie ako teraz ze sa ide len tak previezt lebo je to zadarmo a je mu uplne jedno kto to zaplati.
 

A to si už počul,

že by mal byť internet zadarmo?

Mimochodom, keď naša múdra vláda zistila, že nemá na vlaky pre všetkých študentov a dôchodcov zadarmo, zaviedla kvóty, takže zadarmo sú, alelen pre niektorých. O tom sa už veľmi nehovorí.
 

 

Internet ako taky zadarmo (resp. plately z penazi danovych poplatnikov, nemam rad to slovo zadarmo ktore je prakticky vzdy zavadzajuce a dehonestujuce k tym ktori danu vec platia) je, prevadzkovatelovi platis za pristup k jeho zariadeniam a ich udrzbe. Prirovnal by som to k tomu ze cesty su tiez "zadarmo" (platene z dani), ale ked chces po ceste jazdit tak si uz auto musis zabezpecit sam.
Okrem toho, v niektorych mestach je napriklad na namesti mestska wi-fi ku ktorej sa mozes bezplatne pripojit, kludne aj kazdy den - platena danovymi poplatnikmi v tom meste. To by sa uz dalo nazvat "internetom zadarmo", nie? Podobne na niektorych autobusovych/zeleznicnych staniciach, letiskach - tiez bezplatna wi-fi, platena danymi statnymi/mestskymi instituciami, tak ze zase danovymi poplatnikmi.
 

re: vlaky zadarmo - za kolko

Nejake pocitanie o tom, kolko stoja vlaky "zadarmo" (a neklamme si do vrecka, stoja to nas):

https://www.zeleznicne.info/vi...

https://www.zeleznicne.info/vi...
 
Hodnoť

Sýty hladnému neverí,

a preto sa táto pro-sociálna banda na čele s nápadom kapitánskej SNS rozhodla kúpiť stíhačky za 20 miliárd EUR namiesto zlepšenia situácie v zdravotníctve a školstve, príp. aj v doprave. Krásne sociálne hodnoty - zabíjať so stíhačkou namiesto záchrany slovenských životov.
 


Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 536
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 287
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 142
 4. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 119
 5. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 101
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 90
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 69
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 61
 9. Filip Pastorek: Nejvyšší správní soud zasiahol proti korupčnému komisárovi z Luhačovíc 46
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 45

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?