6 tipov od Libuše: Ako rozpoznať ľavého prezidentského kandidáta

Autor: Marko Dulak | 18.3.2014 o 20:09 | (upravené 1.7.2014 o 9:30) Karma článku: 9,19 | Prečítané:  314x

Je čas odovzdávania hlasovacích lístkov a všakovakých besied.  Aj Libuša sa už kde-čo dozvedela. Dnes Vám poradí ako rozpoznať ľavého kandidáta na prezidenta.

1. Ľavý kandidát  sa chváli ako dlho je už v politike -  čím sa snaží povedať  'čím dlhší, tým lepší.' „Ono je to o dĺžke," komentovala Libuša, „ale trochu inak."

 

2. Keď ľavý kandidát nevie adekvátne reagovať na názor spolubesedujúceho, označí jeho výrok za absurdný a zasmeje sa. Ukazuje tak, že voličov a problémy v krajine neberie na ľahkú váhu.

 

3. Béčkový kandidát počas svojho fungovania v monopole priniesol dôležité vynálezy ako kandidatúru Slovenska na olympiádu, jednotnú socialistickú zdravotnú poisťovňu a iné perly a v čase pred voľbami mu nie je cudzia ani otázka ústavnej definície manželstva ako legitímneho zväzku ženy a muža (a prípadne aj milenky).

 

4. Pri kladení niektorých otázok si ľavý kandidát prekríži a zovrie ruky pred hruďou do uzavretého postoja - nie preto, že by tým chcel niečo skrývať (to rozhodne nie), ale skôr preto, že tým vyjadruje svoj vzťah ku krížom a krížovkám.

 

5. Ľavý kandidát je tvrdý bojovník a plavec, ktorý potopí svojho kandidáta tým, že vykričí jeho nedostatky a vytiahne kauzy z minulosti v súvislostiach, ktoré by mohli konkurovať najtvrdšiemu bulváru.  Zameranie sa na svoju odbornosť a konkrétne návrhy na riešenie problémov sú mu vzdialené ako púšť Kalahari.

 

6. Keď kandidát začne hovoriť o dôležitosti stability, ktorú jeho monopol priniesol, Libušou to zatrasie a spadne zo stoličky...

 

Ľavého kandidáta už poznáme. Je na čase vybrať toho pravého.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo sa stalo Bélovi?

Bugár si zbytočne prirába hanbu.

Stĺpček šéfredaktorky

Dankova investícia do vzdelania devalvuje akadémiu

Aj kvôli Dankovi sa titul nosí ako nevkusná kravata.


Už ste čítali?